29 вересня 2019 – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СЕРЦЯ

Починаючи з 2000 року за ініціативою Всесвітньої федерації серця і підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я щорічно, в останню неділю вересня (в 2019 році – 29 вересня) відзначається Всесвітній день серця.

Хвороби системи кровообігу займають близько 60 відсотків як в структурі поширеності захворювань, так і в структурі смертності як по Україні, так і по Запорізькій області зокрема. Тобто 6 із 10 смертей спричинені саме серцево-судинними захворюваннями.

Так, за 2018 рік, серед всього населення Запорізької  області (1705047) всього зареєстровано хвороб системи кровообігу – 892119, тобто кожен другий мешканець області хворіє на хвороби системи кровообігу, в тому числі, на 3 дорослих мешканців припадає 2 хворих, а кожен мешканець старше 60 років звертався до амбулаторно-поліклінічних закладів області з серцево-судинними захворюваннями.

Від хвороб системи кровообігу щорічно помирає близько 17000 мешканців Запорізької області, в тому числі від ішемічної хвороби серця – близько 10000, від гострого інфаркту міокарда –  близько 700, від інсультів – близько 2000. Відповідні показники перераховані на 100 тис. відповідного населення по Запорізькій області є значно вищими ніж в середньому по Україні.

Фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань та інсульту: гіподинамія, стреси, шкідливі звички, нездорове харчування, паління, вживання алкоголю, надмірна вага, недостатнє споживання овочів і фруктів, і як наслідок, підвищені кров’яний тиск, рівень холестерину і глюкози в крові.

Щоб підтримувати здоров’я свого серця необхідно: підвищити свою повсякденну фізичну активність, дотримуватися принципів здорового харчування, відмовитися від паління, контролювати вагу тіла, уникати надмірного вживання алкоголю, регулярно відвідувати свого терапевта чи сімейного лікаря, вчасно проходити профілактичні скринінги.