Обережно, у морі медузи!

Уникайте зустрічі з медузою!

Курортний сезон розпочато! Перші туристи линули до лагідного та теплого Азовського моря. Дійсно, приємно грітися на сонечку та милуватися блакитною даллю водного простору…, але треба пам’ятати, що й на відпочинку трапляються неприємні моменти.
Останніми днями курортники все частіше зустрічаються з «новими мешканцями» Азовського моря, які незвичайні для цієї місцевості – це корнероти, вид медуз. Цей вид — нетиповий для Азовського моря, адже корнероти живуть переважно в акваторії Чорного моря. Поява їх в Азові свідчить про суттєві зміни клімату, а це є підґрунтям до зміни флори і фауни моря.

Нажаль, дехто вже постраждав від зустрічі з цією істотою. Від контакту з медузою одразу з’являються великі червоні плями на тілі, вони сверблять, інколи буває висип, у алергіків симптоматика може бути значно важчою, навіть з підвищенням температури тіла.

Що робити, якщо вжалила медуза?
• Відразу вийти з води, особливо якщо ви плаваєте далеко від берега.
• Потрапивши на сушу треба добре оглянути себе: якщо залишилися фрагменти щупалець, треба постаратися змити їх морською водою – ні в якому разі не торкатися до них голими руками, інакше вони будуть продовжувати впливати на вас.
• Не застосовуйте прісну воду, інакше залишки щупалець знову випустять токсини, що викличе повторний, більш глибокий опік. Можна значно зменшити біль від опіку медузи, якщо до ураженої ділянки прикласти холод.
• Доцільно пити прісну воду у великій кількості – вона буде поступово виводити токсини так послабляти їх дію.
• Зменшити свербіж допоможуть антигістамінні (протиалергічні) препарати.
• Рекомендовано звернутися до лікаря.

Що категорично забороняється робити при укусі медузи?
• Не слід терти шкіру, навіть якщо свербіж здається нестерпним.
• Змащувати пошкоджену поверхню кремами, маслами або лосьйонами в перші години після травми.
• Зрошувати запалене місце йодом, зеленкою та іншими спиртовмісними засобами.
І порада батькам: не треба подавати поганий приклад дітям. Не пропонуйте їм помацати медузу, навіть якщо вона вже загинула або просто її прибило до берега – трапляється, що і в такому стані щупальця її ще здатні вжалити. Поясніть, що не дивлячись на незвичайний зовнішній вигляд, медуза – небезпечний морський хижак, зустріч з яким може стати дуже неприємною.