Пандемія COVID-19 – загроза для здоров’я людей у всьому світі

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я COVID-19 поширюється від людини до людини, у тому числі від людини без симптомів.

Послідовний інтервал для вірусу COVID-19 (час між послідовними випадками) оцінюється в 5-6 днів. Передбачається, що репродуктивне число Ro – число осіб, яких може інфікувати одна захворіла людина – для вірусу SARS-CoV-2 становить від 2 до 2,5.

COVID-19 викликає респіраторне захворювання, яке представляє собою широкий спектр захворювань від безсимптомного або легкого до важкого захворювання і смерті.

На ранок 20 липня, за оперативною інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, у Запорізькій області зареєстровано 678 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19.

Нові випадки по області реєструються щоденно, так, за минулу добу було зареєстровано 9 нових випадків захворювання.

За оперативною інформацією Запорізького обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 20 липня, в Запорізькій області 35 пацієнтів з діагнозом СOVID-19 перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я.

Найкращий спосіб попередити захворювання – уникнути контакту з цим вірусом. Кожен з нас може зробити кроки, які сповільнять його поширення:

1. Носіння маски в громадських місцях.

2. Дотримання соціальної дистанції.

3. Обробка рук дезінфікуючими засобами, або мильним розчином.

4. Регулярне очищення поверхонь за допомогою дезінфікуючих засобів

5. При виявленні перших ознак респіраторного захворювання – звернення до сімейного лікаря та обов’язкова самоізоляція.

Захистити себе та оточуючих –
це перш за все бути відповідальним!