Біг включили в програму розвитку України: чим він корисний і шкідлива його відсутність?

У МОЗ розповіли про включення бігу в програму розвитку України до 2030 року, оскільки регулярні фізичні навантаження позитивно впливають на загальний стан здоров’я. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я в Facebook.

“Обов’язковою і незамінною складовою здорового способу життя є регулярна фізична активність. За визначенням ВООЗ, фізична активність – це будь-який рух тіла, який здійснюється скелетними м’язами і вимагає витрати енергії, зокрема, під час роботи, ігор, поїздок, активного відпочинку. Намагайтеся знаходити можливість більше рухатися і бути активним, адже це допоможе жити довго і якісно”, – зазначено в повідомленні.

Регулярна фізична активність належної інтенсивності сприяє:

  • зменшенню ризику розвитку артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, інсульту, діабету, раку;

  • зменшенню ризику травм;

  • поліпшенню функціонального стану всіх органів і систем;

  • поліпшенню самооцінки і якості життя;

  • гарному апетиту і можливості споживання більшої кількості здорової їжі для компенсації енергетичних витрат.

У людей, які недостатньо активні, на 20-30% вище ризик смертності, ніж у тих, хто приділяє достатньо часу фізичної активності.

Як зазначено в “Глобальному плані дій ВООЗ щодо підвищення рівня фізичної активності на 2018-2030 роки”, фізична активність дає багато переваг з точки зору здоров’я, соціального і економічного розвитку, тому може сприяти сталому розвитку на період до 2030 року, відповідно до указу президента України №722/2019 “Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року”.