Пандемія коронавірусу може призвести до кризи психічного здоров’я у світі

Пандемія коронавірусу може спровокувати кризу психічного здоров’я у світі, заявляє Організація Об’єднаних Націй.

«Проблеми психічного здоров’я, зокрема депресія і тривожність, є однією з найбільших причин нещасть у нашому світі. Після десятиліть занедбаності й недостатнього інвестування в послуги з психічного здоров’я, пандемія COVID-19 зараз вражає сім’ї і громади з додатковим психічним стресом, – заявив генеральний секретар ООН Антоніо Ґутерріш, – навіть коли пандемія буде під контролем, горе, тривога і депресія продовжуватимуть впливати на людей і громади», – додав він.

ООН повідомила, що багато людей бояться, що вони або їхні близькі заразяться чи помруть, а фізичне дистанціювання додає стресу. Крім того, десятки мільйонів людей також стикаються з економічними потрясіннями, втративши або ризикуючи втратити свої доходи та засоби до існування через пандемію. ООН застерігає, що вплив економічного стресу може призвести до «смертей від відчаю» – самогубств.

Медичні працівники, які лікують хворих на COVID-19 і стають свідками смерті, вже демонструють пов’язаний із коронавірусом психологічний стрес. У кількох країнах медичні працівники вчинили самогубства.

Жінки також стикаються з підвищеним ризиком домашнього насильства і жорстокого поводження через вимушену самоізоляцію, зазначили в ООН.

Криза позначається і на дітях – соціальна ізоляція, перерва в навчанні, стрес у сім’ї і непевність щодо майбутнього впливають на емоційний розвиток дитини, наголошують експерти в галузі охорони здоров’я. Тривогу і невпевненість у майбутньому спричиняють також дезінформація і чутки про вірус.

В ООН наголошують на необхідності заходів для захисту психічного здоров’я. Усім варто заспокоїтися і робити свою справу в умовах карантину.

Найперше, перестати панікувати. Це зовсім не означає, що не потрібно цікавитися тим, що відбувається в країні та світі. Просто направте свою енергію на те, що дійсно вам під силу і дійте.

Якщо ви залишилися вдома і працюєте тепер он-лайн це означає, що ви не витрачаєте час на дорогу, а значить можете нарешті виспатися.

У вас з’явилася реальна можливість не бігати галопом по квартирі збираючи всю родину, кого в дитячий садок, кого до школи. А у своє задоволення приготувати смачний сніданок, випити у тиші філіжанку смачної ароматної кави або насолодитися щойно приготованим фрешем.

Розслабтеся, використайте цей час на повну по догляду за собою.

Зробіть ранкову зарядку або йогу біля вікна, додатково отримаєте заряд вітаміну D.

Звичайно, ви хочете бути в курсі останніх новин і нічого не пропустити. Але якщо читати всю інформацію тих, хто хоче схопити хайп на коронавірусі, можна пережити неабиякий стрес. Тому оберіть декілька джерел, яким можна довіряти.

Якщо не вдається побороти паніку всіма можливими шляхами і ви не можете заспокоїтися, скористайтеся аромотерапією. Для цього візьміть ефірні олії, наприклад лаванди чи меліси. Розслабтеся і зробіть вправи з дихання, їх зараз дуже багато в інтернеті. Увечері прийміть розслаблюючу ванну, включіть музику для релаксу.

Зараз вдалий час, щоб навчитися готувати їжу вдома. Але якщо вам таке заняття не до душі, то можна замовити страви з кафе чи ресторанів, більшість закладів переходять на інший формат.

Звичайно тепер у вас є можливість більше часу проводити з дітьми. Нарешті поспілкуватися, приготувати разом вечерю, подивитися улюблену комедію, почитати дітям книжки, помалювати, пограти в ігри. Можна вигадати багато корисних занять наприклад, знайдіть насіння квітів і висадіть разом з дітьми у горщик на балконі чи на подвір’ї, біля будинку.

Пам’ятайте, що Covid-19 – це вірус і він боїться води з милом. Тому навчайтеся елемертарним правилам гігієни та зміцнюйте імунітет. Намагайтеся не чіпати обличчя та очі. За перших ознак застуди, зателефонуйте сімейному лікарю!