День донора

14 червня в Україні відзначається Всесвітній День донора.

У 2004 році світове суспільство, визнаючи неоцінений дар людей, які добровільно і безкоштовно  дають свою кров для збереження здоров’я, або й самого життя, інших людей, заснувало і відзначило  Всесвітній День донора.

Успіх цього свята сприяв в 2005 році ухваленню резолюції Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, у відповідності до якої Всесвітній День донора  затверджений в якості щорічного заходу та  повинен знаходити широку міжнародну підтримку.

Ініціаторами його проведення виступили міжнародні організації: Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародна федерація Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, Міжнародна федерація організацій донорів крові і Міжнародне товариство переливання крові.

В День донора  Всесвітня організація охорони здоров’я привертає увагу суспільства до необхідності регулярного давання крові, запобіганню її нестачі в лікарнях і клініках, закликають до добровільної та безоплатної здачі крові.

Він не призначений для залучення великої кількості нових донорів саме  цього дня, а має метою відзначення і висловлювання вдячності тим, хто дає свою кров для збереження здоров’я інших людей.

В цей день мільйони людей завдячують своїм життям тим, кого вони  можуть ніколи не зустріти – донорам, які здають свою кров добровільно і без будь-яких винагород.

Кожен третій мешканець планети хоча б раз у житті потребує донорської крові.

30 відсотків заготовленої крові здається за грошову винагороду. Більшість країн світу зосередились  на добровільному безоплатному регулярному  даруванні крові..Таке донорство вважається найбезпечнішим, тому що здійснюється свідомо. Всесвітній День донора дав значний поштовх в розвитку безоплатного свідомого донорства в більшості країн світу: якщо в 2002 році 39 країн були зареєстровані, як країни, де послуги переливання крові здійснювались виключно на безоплатній добровільній здачі крові, то сьогодні – вже  62 країни світу перейшли на таку систему, а так звана  Мельбурзька декларація 2009 року з цих питань закликає всі країни перейти на 100 відсоткове забезпечення кров’ю від добровільних безоплатних донорів.

У кожній області  нашої країни щорічно  здають кров близько 15 тисяч донорів, дуже багато  донорів нагороджені званням «Почесний донор України», тобто здали кров 40 або більше разів в повній фізіологічній дозі 450 мл.

На жаль, попереднє покоління донорів уходить, а серед молодих людей донорство ще недостатньо популярне. Поки ситуація з донорством не торкнулася особисто або не пов’язана з суспільними потрясіннями, мало хто поспішає здати кров добровільно.

З нагоди Всесвітнього Дня донора висловлюємо подяку та  вітаємо всіх, хто здає кров заради здоров’я чи порятунку життя інших людей. Бажаємо всім міцного здоров’я, щастя і наснаги.

Ми цінуємо ваш внесок у відновлення здоров’я наших співгромадян і сподіваємось, що цей рік буде успішнішим, і до такої благодійної справи, як донорство, долучиться більше свідомих донорів.

Довідково:

Здавати кров не шкідливо. Людський організм еволюційно пристосований до кровопускань. Здача крові на регулярній основі сприяє самооновленню всього організму, у постійних донорів рідше спостерігаються інфаркти, серцеві напади, атеросклероз, залізодефіцитна анемія та інше. Здача крові покращує емоційний стан людини, донор має більше шансів на виживання в надзвичайних умовах. Нарешті, донорство сприяє усвідомленню своєї соціальної значимості і підвищує свою гідність