МАСОВА ВАКЦИНАЦІЯ

Центри масової вакцинації. Як це працює

У Запоріжжі працюють шість пунктів масової вакцинації населення: п’ять із них розташовані безпосередньо у медичних закладах, а також центр, що розмістився у приміщенні Запорізького обласного центру молоді по вулиці Патріотична, 49. Минулими вихідними був відкритий пункт щеплення в Мелітополі, а цими вихідними відкриються пункти масової вакцинації в Бердянську та Василівці. Також очікують на відкриття центрів в Пологах, Токмаку та Оріхові.

Олексій Кулинич, директор Департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА в ефірі програми “Сьогодні. Головне” в рамках інформаційного марафону “Вакцинація: право на вибір” докладно розказав про роботу цих пунктів щеплення.

Центри масової вакцинації (ЦМВ) відрізняються від звичайних стаціонарних пунктів тим, що туди може прийти будь-який громадянин України старші 18 років і зробити щеплення за власним бажанням. Для цього не обов’язково реєструватися у лист очікування на імунізацію через додаток “Дія” чи гарячу телефонну гарячу лінію МОЗ. Головне – мати із собою паспорт, телефон і час для того, аби відстояти чергу. Наразі такі центри працюють тільки у суботу і неділю здебільшого з 09:00 до 14:00. Втім, період роботи у кожного ЦМВ варто уточнювати окремо.

“Зараз у запорізькій області задля вакцинації у центрах використовують CoronaVac. У неї є відповідний період, після якого необхідно вводити другу дозу, тож у пунктах масової вакцинації повідомляють, коли буде проводитися повторне щеплення. При цьому не обов’язково приходити в той самий пункт вакцинації”, – зазначає Олексій Кулинич.

У Запорізькій області наявні вакцини CoronaVac, AstraZeneca та Pfizer. Вони у достатній кількості, за словами Олексія Кулинича, зберігаються на регіональному складі і відповідно до потреб передаються до пунктів вакцинації із дотриманням особливостей холодового ланцюга та всіх вимог щодо транспортування.

Що відомо

Протягом минулої доби в запорізькій області проведено 2829 щеплень, в т.ч. 1740 – повторних (закінчили вакцинацію). Всього з початку вакцинальної кампанії щеплено 72 539 мешканець області, в т.ч. охоплено одним щепленням 38 805 з них, закінчили вакцинацію (отримали 2 щеплення) – 33 734 людини.

У Василівському районі відкрили перший центр масової вакцинації

На базі Центру первинної медико-санітарної допомоги у м. Василівка Запорізької області запрацює центр масової вакцинації. Найближчими днями опрацюють питання роботи філій цього центру при амбулаторіях.

Про це повідомив голова Василівської районної державної адміністрації Андрій Холоша під час наради у Запорізькій ОДА.

Наразі у Запорізькій області шість таких центрів працюють в обласному центрі і ще один у Мелітополі. За словами директора Департаменту охорони здоров’я Олексія Кулинича інші райони та міста досі не займаються розв’язанням цього питання.

Також Кулинич додав, що на всіх регіональних складах достатньо вакцин, вони сертифіковані та ефективні. Тому кожен може записатися у чергу на щеплення через платформу “Дія” або безпосередньо прийти до центру масової вакцинації. Головне мати із собою паспорт та не мати явних медичних протипоказань.

Що відомо

У Запорізькій області станом на 6 липня зафіксовано 104 703 (+9) лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Загалом одужали 101 929 (+3) пацієнтів, загальна кількість померлих – 2 444, обстежено за добу 400 людей. Активні випадки (продовжують лікуватись) – 327, із них 75 лікуються в стаціонарах, 252 – вдома в режимі самоізоляції під наглядом лікарів.

Вже понад 90 приватних медзакладів та лікарів-ФОПів вакцинують українців проти COVID-19

Вже 91 приватний заклад охорони здоров’я та медики, зареєстровані як фізичні особи-підприємці, сформували пункти щеплень або мобільні бригади з імунізації від COVID-19 та вакцинують громадян у різних регіонах України.

Темпи вакцинації продовжують зростати, і Міністерство охорони здоров’я закликає заклади охорони здоров’я всіх форм власності, а також фізичних осіб-підприємців, які мають ліцензію на медичну практику, долучатися до створення пунктів щеплень та мобільних бригад із вакцинації проти COVID-19.

Для цього їм необхідно в довільній формі звернутися до підрозділу з охорони здоров’я обласних чи Київської міської державних адміністрацій із проханням внести їх до переліку надавачів медпослуг, залучених до вакцинації від коронавірусної хвороби.

Необхідно вказати в заявці осіб, відповідальних за запис, облік залишків вакцин, актуальні телефони реєстратур.

Підрозділ з охорони здоров’я ОДА або КМДА розгляне запит та, якщо надавач відповідає всім вимогам для проведення вакцинації від COVID-19, попросить Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) включити його до переліку надавачів медпослуг, залучених до вакцинації від COVID-19.

У разі позитивного рішення надавач медпослуг має укласти договір із Національною службою здоров’я України, яка платитиме за здійснені щеплення. Кошти для цього передбачені в Програмі медичних гарантій на 2021 рік окремим пакетом вакцинації від COVID-19.

Станом на 5 липня 2021 року в Україні передбачено 3168 пунктів щеплень пунктів щеплень та 1083 мобільних бригад з імунізації проти коронавірусної хвороби.

Вакцинація проти COVID-19 розпочалася 24 лютого 2021 року та постійно нарощує оберти. У липні в Україні здійснили майже в чотири рази більше щеплень, ніж у травні, відповідно 1 515 136 та 408 975. Усього з початку кампанії з вакцинації проведено 2 998 614 щеплень. Першу дозу отримали 2 100 538 людей, завершили вакцинацію 898 076 людей.

Дізнавайтеся більше про вакцинацію проти COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

В Україні зареєстрували вакцину Janssen проти COVID-19

2 липня 2021 року, Міністерство охорони здоров’я в Україні зареєструвало вакцину Janssen (Johnson & Johnson) проти COVID-19, для екстреного медичного застосування.

Janssen — це векторна вакцина розроблена, фірмою Janssen, якою володіє компанія Johnson & Johnson. Вакцина містить знешкоджений аденовірус людини, у який вмонтовано ДНК, що кодує шипоподібний білок вірусу SARS-CoV-2. Потребує температури зберігання від +2 до +8 С. Для повної імунізації достатньо однієї дози.

Вакцина дозволена до екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали США, Велика Британія, Європейський Союз, Швейцарія, Канада та багато інших країн.

Нагадаємо, що в Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 та скорочує її до п’яти днів.

Раніше в Україну завезли 500 доз вакцини Janssen з дотриманням порядку ввезення незареєстрованих лікарських засобів для вакцинації працівників приватної компанії, яка оплатила її вартість, організувала доставку та забезпечила дотримання температурного режиму. Співробітники цієї компанії працюють на Алясці у сфері рибальства й мали вакцинуватися сертифікованою в США вакциною для того, щоби їх пустили в цю країну.

Дізнавайтеся більше про вакцинацію проти COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

З липня українці зможуть отримувати ковідні сертифікати
для подорожей за кордон

Найближчим часом в Україні мають розпочати видавати ковідні сертифікати, терміном дії до 180 днів. Про це повідомив очільник Центру громадського здоров’я Роман Родина під час брифінгу «Сезон відпусток: як подорожувати Україною та за кордоном безпечно».

У документі має міститися інформація про отримання двох доз вакцин від COVID-19.

«З липня українці зможуть почати отримувати ковідний сертифікат, який значно спростить виїзд до країн Європейського Союзу. Цей документ вже внесено до міжнародного репозитарію ЄС, а водночас Міністерство закордонних справ веде перемовини з іншими державами щодо визнання цього сертифікату», — зазначив керівник Центру.

Роман Родина наголосив, що виїхати до європейських країн можна буде за таких підстав:

  • якщо ви отримали дві дози вакцини від COVID-19 (термін дії захисту становитиме 180 днів для отримання довідки, визначеної країною формату);
  • наявність у вас негативного ПЛР-тесту (термін дії — 72 годин із моменту взяття зразка);
  • якщо ви перехворіли на COVID-19 і ці дані внесені до електронної системи охорони здоров’я (термін дії — 180 днів із моменту отримання лабораторного підтвердження).

Він також відзначив, що кожна держава встановлює свої додаткові правила для в’їзду. Тож перед подорожами інформацію про ці умови необхідно переглянути на сайті МЗС.

Нагадуємо, що щеплені проти СOVID-19 можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.