Холодова алергія – може турбувати кожного

Алергія на холод – це прояви різних алергічних реакцій, які виникають під впливом низьких температур. Симптоми алергії на холод можуть розвиватися на вулиці в холодну пору року, у разі контакту з холодною водою (миття посуду, купання у водоймі), при вживанні холодної їжі і напоїв і при холодному сильному вітрі. Страждає на це захворювання велика кількість людей, найчастіше жінки (у 70% випадків). З`ясовано навіть критичний вік перших проявів цієї підступної хвороби − 25-30 років. Офіційна медицина зовсім недавно визнала існування такого захворювання, як алергія на холод.

Найчастіше причиною є порушення імунного захисту людини. У деяких випадках навіть такі хронічні захворювання як гайморит, захворювання шлунково-кишкового тракту; захворювання жовчовивідних шляхів; захворювання печінки або підшлункової залози; інтоксикації; стреси, навіть карієс можуть стати каталізатором розвитку алергії на холод.

Ознаки і симптоми алергічної реакції на низькі температури можуть бути різні. Найчастіше зустрічається звичайна форма алергії, яка проявляється протягом декількох хвилин з моменту дії низької температури і виражається в появі висипу на ділянках, які безпосередньо контактували з холодом: на руках і на обличчі. Алергічні висипання білуваті або рожеві на колір і сильно сверблять. Зазвичай ці прояви проходять вже через кілька годин. Іноді до зовнішніх проявів алергії на холод приєднується нежить або псевдоалергійний риніт, гіпотонія (знижений артеріальний тиск), холодова мігрень, рідше утруднене дихання та кропив’янка. Також внаслідок порушеного живлення ділянок шкіри, які були піддані впливу холоду, можливий розвиток холодового дерматиту.

Найбільш інформативним методом діагностики наявності у людини алергії на холод є тест зі шматочком льоду, під час проведення якого невеликий шматочок льоду прикладається до шкіри на 15-20 хвилин. Якщо після цього на шкірних покривах спостерігається свербіж, почервоніння або/та пухирі, тест вважається позитивним. Слід знати, що у разі наявності спадкової холодової алергії, даний тест також дає позитивний результат, проте характерні прояви виникають лише через кілька годин.

На жаль ефективне специфічне лікування алергії на холод на сьогоднішній день відсутнє. Всі існуючі лікарські препарати знімають виключно симптоматику, а саме захворювання вилікувати не здатні. У переважної більшості, за призначенням лікаря використовують антигістамінні препарати. Пам’ятайте, що найчастіше алергія на холод це не самостійна хвороба, а є симптомом якої-небудь іншої серйозної патології, тому слід ретельно обстежитися у лікаря.

Профілактичні заходи:

Найкращий спосіб попередити холодову кропив’янку ‒ уникати впливу низьких температур.

  • Носіть захисний одяг у холодну пору року: теплі куртки, шапки, рукавички та шарфи.
  • Уникайте впливу холоду на шкіру.
  • Перевірте температуру води перед тим, як зануритися в неї. Якщо ви любите плавати в басейнах, шукайте басейн, який обігрівається навіть влітку.
  • Приймайте теплий душ та ванну.
  • Пийте напої кімнатної температури і без льоду.
  • Відмовтеся від морозива.

Проте, у будь-якому випадку, контроль вашої холодової алергії найкраще довірити лікарю.