Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Наближається Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування, який щорічно відзначають більше, ніж в 170 країнах світу в перший тиждень серпня.

Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково. Цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ. Проходить акція під егідою WABA – Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком.

Основна мета проведення цього тижня – привернути увагу суспільства до важливості грудного вигодовування, як єдиного природного методу харчування дітей.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя, причому розпочати його потрібно вже протягом години після народження і бути «на вимогу» дитини. При цьому пляшок і пустушок слід уникати.

Треба зазначити, що саме грудне молоко – є ідеальним харчування для новонароджених дітей та немовлят. Саме воно дає дитині усі поживні речовини, необхідні для повноцінного розвитку, забезпечує і містить необхідні антитіла, які допомагають захистити немовля від хвороб.

Грудне вигодовування також корисне і матерям: є природним методом контролю над народжуваністю (98% захисту від небажаної вагітності в перші шість місяців після народження), знижує ризик раку молочної залози і яєчників, діабету II типу і післяпологової депресії.

         Пам’ятайте! Ще під час вагітності вивчайте корисну інформацію стосовно харчування дитини та догляду за нею. У разі виникнення питань – зверніться до лікаря.

Щасливого батьківства!