Здоров’я для всіх

Всесвітній день здоров’я, відзначається щорічно 7-го квітня – Міжнародний святковий день, спрямований на залучення широкої громадської уваги до проблем і питань здоров’я.

Це свято увійшло в традицію з середини минулого століття. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, а точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято. До 1950-го року цей день відзначався 22-го липня, в день, коли сталася масштабна ратифікація запропонованого Статуту ВООЗ, потім День закріпився за нинішньою датою.

Всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на володіння найвищого досяжного рівня здоров’я, саме Всесвітня організація охорони здоров’я була створена на підставі цього принципу.

У нашому суспільстві вітає одна проста думка, пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я – решта все, додасться», – так звучить це багатовікове спостереження. Наявність або відсутність у людини найціннішого стану, визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я – це справжнє багатство, наявність якого ми інколи ігноруємо. На жаль, саме здорова людина рідко замислюється про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб її здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Здоров’я дуже легко втратити. Люди, які хворіють, особливо хронічними захворюваннями, кожен день стикаються з масою проблем, які відволікають їх від справжнього повноцінного життя.

Профілактика та увага до нашого власного здоров’я – є основною метою проведених медиками в цей день акцій та заходів. Численні інформаційні матеріали, брошури та буклети, семінари, виступи фахівців і навіть концерти, які приурочені цьому Дню, в простій і доступній формі пояснюють нам важливість цієї позитивної ініціативи.

Треба зазначити, що здоров’я може мати дуже дорогу ціну. Особливо це стосується спроб повернути його на своє місце.

У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім надійно зберегти своє здоров’я, хворим – якнайшвидшого одужання, медикам – терпіння, а нам – бути здоровими і життєрадісними!

Зі святом Вас!