Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Щорічно з 1 по 7 серпня проходить Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. У 2021 році гасло тижня звучить так: «Захист грудного вигодовування: спільна відповідальність». Цей захід проводиться з метою популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення та відновлення втраченої традиції — годування дітей грудьми. Дата проведення Тижня підтримки грудного вигодовування обрана невипадково, адже в… Читати далі »

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

За оперативною інформацією Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, на ранок 30 липня у Запорізькій області зареєстровано 105 237 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу в області зареєстровано 44 нові випадки захворювання. Продовжує лікуватись 417 хворих. Госпіталізовано 82 особи, амбулаторно лікується 335 хворих на коронавірусну інфекцію. На сьогодні в… Читати далі »

Всесвітній День боротьби з гепатитом

28 липня відзначається Всесвітній День боротьби з гепатитом. Ця дата – нагадування всьому людству про глобальну проблему поширення такого важкого захворювання. Гепатит – це запалення печінки. Як правило, викликається вірусною інфекцією. Існує 5 основних вірусів гепатитів: A, B, C, D і E. Гепатит є глобальною проблемою в зв’язку з тягарем хвороби і смерті, з можливістю… Читати далі »

Заходи профілактики гострих кишкових інфекцій

У літній період, коли багато свіжих овочів і фруктів та жарка погода, збільшується частота захворюваності кишковими інфекціями, оскільки тепло сприяє розмноженню бактерій. Дуже часто захворювання пов’язані із вживанням продуктів, придбаних на пляжах та стихійних ринках – в’ялена риба, варені креветки та кукурудза, шашлики з морепродуктів, вироби з м’ясом (пиріжки, чебуреки тощо), салати та ін. У… Читати далі »

Запобігання нещасним випадкам на воді

Здавна всім відомо, що основним джерелом загартування та зміцнення здоров’я є свіже повітря, сонце і вода. Тому з настанням теплої пори року більшість мешканців, з метою оздоровлення себе та дітей, віддають перевагу відпочинку біля води. Однак, перебуваючи поблизу водних об’єктів, завжди необхідно пам’ятати про безпеку. З початком літа кількість померлих на воді лише збільшується. Статистика… Читати далі »

Про допуск відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні

З метою покращення надання медичних послуг та дотримання прав пацієнтів шляхом визначення порядку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії у відповідність до Основ законодавства України про охорону здоров’я затверджено наказ МОЗ України від 15.06.2016  № 592 “Про затвердження Порядку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні… Читати далі »

Комарі – існуємо паралельно!

Зливи, шквали, палюче сонце – волога тепла погода сприяє розмноженню комах, у тому числі і комарів. Відпочивальники та мешканці курортів скаржаться на нашестя комарів. “У Запорізькій області збільшення, в порівнянні, з минулим роком – 10-15%. Це не нашестя, це ті погодні умови, коли виплід проходить в додаткових розливах річок, калюж. Жодних нових видів комарів немає.… Читати далі »

У запорізьких центрах масової вакцинації з’явиться вакцина Phizer

Сьогодні в МОЗ заявили, що тепер в центрах масової вакцинації почнуть використовувати вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Як повідомили на гарячій лінії департаменту охорони здоров’я Запорізької міськради, зараз вакциною Pfizer прищеплюють тільки цільові групи. Решту людей планують почати прищеплювати цим препаратом в кінці цього тижня або вже на наступний. Відзначимо, в МОЗ кажуть, що ця вакцина… Читати далі »

МАСОВА ВАКЦИНАЦІЯ

Центри масової вакцинації. Як це працює У Запоріжжі працюють шість пунктів масової вакцинації населення: п’ять із них розташовані безпосередньо у медичних закладах, а також центр, що розмістився у приміщенні Запорізького обласного центру молоді по вулиці Патріотична, 49. Минулими вихідними був відкритий пункт щеплення в Мелітополі, а цими вихідними відкриються пункти масової вакцинації в Бердянську та… Читати далі »

Перегрівання

Літо – пора відпочинку та відпусток для дорослих і канікул для дітей. Багато сімей прагнуть на природу: до водойм, в парки, на пляжі. Але іноді люди абсолютно забувають про безпеку свого здоров’я і нехтують засобами захисту від ультрафіолетового опромінення. Дуже часто це призводить до перегрівання організму. Як же убезпечити себе і своїх близьких від перегріву… Читати далі »

Про надання установами і закладами охорони здоров’я Запорізької області статистичних даних за І півріччя 2021 року

Про надання установами і закладами охорони здоров’я Запорізької області статистичних даних за І півріччя 2021 року  

День донора

14 червня в Україні відзначається Всесвітній День донора. У 2004 році світове суспільство, визнаючи неоцінений дар людей, які добровільно і безкоштовно  дають свою кров для збереження здоров’я, або й самого життя, інших людей, заснувало і відзначило  Всесвітній День донора. Успіх цього свята сприяв в 2005 році ухваленню резолюції Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, у відповідності до… Читати далі »